בדיקות דם

חיות המחמד שלנו לא מסוגלות להגיד לנו מתי הן מרגישות לא טוב. בדיקות וטרינר סדירות ותזונה בריאה כולם חשובים עבור חיות המחמד שלנו, אבל הדברים האלה לא תמיד יכולים לחשוף כיצד האיברים הפנימיים שלהם מתפקדים. בדיקות דם מספקות מידע מדויק ובזמן על בריאותם של המטופלים שלנו.

מתי נבצע בדיקת הדם?

חיית המחמד שלך עשויה להזדקק לבדיקת דם מסיבות שונות, כולל לפני ניתוח או כדי לזהות בעיות בריאותיות. בדיקות דם בוחנות את תפקוד איברי הגוף, מערכת החיסון ונוכחות או פעילות של מחלה. ניתן להשתמש בבדיקות מסוימות כדי לעורר או לדכא איבר כדי לבדוק את תפקודו באופן ספציפי יותר. לבדיקות חדשות יותר יש אפילו את היכולת לבחון את הגנטיקה של חיית המחמד שלך עבור מחלות או זיהומים ספציפיים.

בדיקות דם לבעלי חיים
לפרטים והזמנת תורים חייגו או שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

בדיקות נפוצות כוללות הסתכלות על בריאות הכבד, הכליות והלבלב, כמו גם את הפעילות של אנזימים. נבדקים גם תאי דם אדומים ולבנים שיכולים לחשוף רמות הידרציה, אנמיה, רמות דלקת או זיהום ותגובות מערכת החיסון.

בדיקות דם או מעבדה מאפשרות לנו לקבל מידע על בריאותו של כלבכם שניתן למצוא רק מאיסוף דגימת דם וניתוחה. זה כולל CBC (ספירת דם מלאה) וכימיות דם, המנתחות רכיבים כימיים בדם. כך למשל אפשר לבחון תאי דם לבנים, תאי דם אדומים וטסיות דם בכמות נתונה של דם, כולל ניתוח הצורה והמצב של תאים אלה לבריאות ופונקציונליות. זה מספק מידע על המערכת החיסונית של הכלב שלך (ספירת תאי דם לבנים) ויכולת נשיאת חמצן (ספירת תאי דם אדומים).

בדיקות דם לבעלי חיים

כיצד מתבצעת בדיקת דם בחיות מחמד?

ניתן לבצע בדיקות דם בפשטות ובמהירות במהלך ייעוץ קבוע. הווטרינר שלך יגזור כמות קטנה של שיער מהאיבר או הצוואר של חיית המחמד שלך ויעקר את האזור עם מקלון אלכוהול. כמות קטנה של דם נאספת במהירות וללא כאב דרך מחט מזרק, ולאחר מכן מעובדת במקום או במעבדה חיצונית. נראה שבעלי חיים כמעט ולא מבחינים במחטים (בניגוד לבני אדם) ולפני שהם יודעים זאת, אין יותר כאב.

ישנן סיבות רבות לכך שחיה עשויה להזדקק לבדיקת דם, כולל לפני ניתוח או כדי לגלות אם יש לה בעיות בריאותיות כלשהן. כדי לעזור לחיות המחמד שלך להישאר בריא, חשוב לקבוע ביקורים קבועים עם הווטרינר שלך כדי שיוכל לפקוח עין על בריאותו ולוודא שהם מעודכנים בכל הזריקות שלהם.

דילוג לתוכן