ביקור רגוע במרפאה

עומדים להגיע עם כלבכם למרפאות בלינסון לחיות וציפורים?

לפניכם מבחר טיפים שיהפכו את הביקור לרגוע יותר:

בזמן הבדיקה

אל תעודדו התנהגות תוקפנית או מפוחדת
בתוך המרפאה כלבים רבים יתנהגו בפחדנות: יתחבאו, ייללו או ירעדו. לעומתם, ישנם כלבים שינהגו בתוקפנות: יגרגרו, ינבחו, ינהמו, יחשפו שיניים או יסמרו את שיער גבם. חשוב לא לתגמל (בתמימות) את ההתנהגות התוקפנית באמצעות הרגעה, ליטוף או מתן חטיפים, שכן חיזוקה מלמד את הכלב להמשיך להתנהג כך במרפאה. עדיף להתעלם.
תנו לנו להחזיק את הכלב בזמן הבדיקה
הכלב מרגיש כשאתם דואגים ולחוצים. לכן, עדיף שיוחזק על-ידי צוות המרפאה, המתורגל בהתמודדות עם כלבים מסוגים שונים. רוב הכלבים אפילו יתנהגו טוב יותר כשאנחנו נחזיק בהם. כשהאחיזה איתנה, הכלב משתולל פחות, הטיפול מסתיים מהר יותר וכל הצדדים חווים פחות כאב. תנו לנו להיות "האיש הרע".
רקע

לפני שנכנסים

צאו לסיבוב עם הכלב לפני הכניסה למרפאה
אם הגעתם לחיסון או לבדיקה שגרתית, טיול קצר לפני הכניסה למרפאה יעזור לכלב להיפטר מעודפי אנרגיה והתרגשות. הסיבוב יועיל גם לכלבים הסובלים מבחילה, בעקבות הנסיעה ברכב.

כלבים מסוימים עושים את צרכיהם במרפאה בגלל ההתרגשות, והסיבוב ייתן לכלב הזדמנות להתרוקן וימנע "תאונות".
קשרו את הכלב ברצועה בתחומי המרפאה

המרפאה מלאה בריחות, בקולות ובמראות מרגשים. גם כלב ממושמע יתפתה לחקור אותם. הוא יכול לבוא במגע עם כלב אחר או חתול שאולי לא יהיו נחמדים אליו, מה שיכול להוביל למריבה. כלב משוחרר יכול גם לצאת ולברוח, ולכן עדיף שכל הכלבים יוחזקו ברצועה.
 
 
חינוך גורים

חינוך גורים

הביאו את הגור למרפאה לביקור חברתי
ביקורים אלה נועדו לסוציאליזציה (חברות), והם למטרת כיף בלבד. הגור בא לומר "שלום", מקבל חטיף ועוזב. במהלך הביקורים החברתיים באפשרותנו ללטף את הכלב ולהשתעשע אתו, כדי שיוכל לקשר את השהות במרפאה עם חוויה חיובית ולא שלילית.

הרגילו את הגור למגע

במהלך בדיקה שגרתית במרפאה נוגעים לכלב ברגליים, בכפות הרגליים, באוזניים, בפה ומתחת לזנב. הגור ילמד לקבל את זה בנינוחות, אם תעבדו על זה בבית ותרגילו אותו לנגיעות באופן יומיומי. החזיקו את כף הרגל והאצבעות, געו באוזניים, הרימו את השפה והתבוננו בחניכיים ובשיניים. תרגול פשוט מעין זה יעזור להרגיל את הכלב לבדיקות הגופניות

דילוג לתוכן