חיסונים לחתולים

חתולים, מהחודש הראשון לחייהם, חשוב שיקבלו חיסונים שיכולים להגן עליהם ממחלות זיהומיות קשות, בין אם מדובר בחתולי רחוב או בית. זאת בנוסף להפיכתם לגורם מדבק שיכול להעביר חיידקים לבני אדם וחיות אחרות. חיסון לחתול הוא הליך שגרתי שמשמש הרבה מעבר לדקירה פשוטה. מדובר בהזדמנות לפגוש את הווטרינר שיערוך בדיקה גופנית מקיפה. למרות שחתולי בית עשויים להיות פחות חשופים למחלות מחתולי רחוב, עדיין חשוב לחסן את החתולים כבר בשנה הראשונה לחייהם. זאת בגלל השפעת מחלות רבות על יכולת ההישרדות של החתולים.

חשיבות מתן חיסונים לחתול

חתולים, כמו כל חיית מחמד אחרת, דורשים חיסונים כדי להגן עליהם מפני מחלות וזיהומים שונים. חיסונים לחתולים הם חלק חיוני בבעלות אחראית על חיות מחמד, מכיוון שהם עוזרים לשמור על החבר החתולי שלך בריא ומאושר

הקפדה על חיסונים היא חלק משגרת גידול חיית המחמד,. החיסון החשוב לחתולים הוא החיסון המשולש ואו המרובע. חיסון זה מספק הגנה מפני פנלאוקופניה (חתלתלת) של חתולים, וירוס קליצי חתולים, וירוס הרפס חתול וכלמידיה של חתולים. חיסון זה ניתן כבוסטר כל שנה, לפי המלצת הווטרינר שלך.

חיסון נגד כלבת אינו חובה בחתולים בישראל אך מומלץ לחתולים היוצאים לחצר או חיים בחוץ.

טיפול נוסף שמומלץ לחתול הוא נגד תולעים. טיפול זה מספק הגנה מפני תולעים עגולות ושטוחות שהן טפילים נפוצים בחתולים. זה ניתן בדרך כלל כמנה בודדת, והוא יכול להינתן כבר מגיל 6 שבועות.

חיסונים לחתולים

חיסון ראשון לחתול

מתי יש לתת חיסון ראשון לחתול?

גורי חתולים יכולים לקבל את החיסון הראשון בגיל 8-9 שבועות. את החיסון הראשון יקבל החתול בדרך כלל בגיל חודשיים. מדובר על חיסון משולש לחתול שכולל הגנה מפני 3 המחלות: חתלתלת, הרפס חתולים ונגיף הקליצ'י, בין אם מדובר בחיסון לחתול רחוב או חתול בית. ואת החיסון השני אחרי חודש.

המחלות הכלולות בסדרת החתלתולים יכולות להשתנות, אך הם כוללים בדרך כלל הגנה מפני פנלאוקופניה חתולית (הידועה גם בשם חתלתלת), קליצי וירוס ונגיף הרפס חתולי. מחלות אלו עלולות להיות קטלניות עבור חתולים, והחיסון מספק הגנה יעילה מפניהן.

חיסון מרובע לחתול

חיסון מרובע לחתולים ניתן בדרך כלל כמה שבועות מאוחר יותר. מדובר בחיסון המשך לחיסון משולש לחתול, רק שחיסון זה כולל הגנה גם מפני חיידק הכלמידיה. את שני החיסונים אמור לקבל החתול פעם בשנה, כחלק מהחיסונים הקבועים. זאת בנוסף לזריקת/ חיסון תילוע לחתול, שהוא מקבל כפעם-בפעמיים בשנה.

וישנם גם חיסונים על פי דרישה, עם דגש על כלבת. בניגוד לכלבים שחובה לבצע את החיסון מדי שנה, כשהתמריץ הוא הנחה משמעותית במחיר הרישיון, עד כדי סבסוד כמעט מלא במחיר החיסון, אין חובה להעניק חיסון כלבת לחתול ואין חובת רישיון. התשלום הוא רק עבור החיסון.

הסיבה לכך כי חתולים פחות יוצרים אינטראקציה עם הסובבים אותם, גם אם זה אומר כלבים וחתולים אחרים, ולכן הם פחות נדבקים במחלת הכלבת. מכיוון שחתולים פחות מסתובבים בחוץ (והכוונה בעיקר לחתולי בית), יש להם פחות סיכוי להינשך על ידי חיות ממשפחת הכלביים (כלבים, שועלים, תנים וזאבים).

כל החיסונים לחתולים מוצגים כאן:

סוג החיסון

תיאור החיסון

חיסון כלבת לחתולים

מגן מפני כלבת, מחלה ויראלית המועברת דרך הרוק של בעלי חיים נגועים

חיסון משולש ואו מרובע לחתולים

מגן מפני ארבע מחלות שונות

טיפול תילוע לחתול

מגן מפני תולעים עגולות ושטוחות טפילים נפוצים בחתולים

חיסונים לחתולים

כל כמה זמן מומלץ לחסן חתול?

חתולים שיוצאים לחצר במיוחד במקומות כפריים או ליד שדות בהן מסתובבות חיות בר רצוי לתת חיסון נגד כלבת – זהו המענה הכולל לשאלה שמרבים לשאול אותנו שהיא: חיסונים לחתולים – כל כמה זמן צריך לתת להם הגנה?

חיסון לחתול מחיר - כמה זה עולה?

לגבי מחיר חיסון לחתול, בין אם מדובר בחיסון משולש לחתול או מרובע, מומלץ לפנות לווטרינר לקבלת מידע מדויק ועדכני לגבי עלות חיסון לחתול. חיסון ראשון לחתול מחיר נע בין כמה עשרות שקלים ועד כ-200 ש״ח ואולי מעט יותר, וכך גם יתר החיסונים. מחיר החיסון תלוי בפרמטרים כדוגמת סוג החיסון, גיל החתול והמרכז הרפואי או הווטרינר אצלם הוא מטופל.

הבעיות המרכזיות אצל חתולים

חשוב להכיר את נושא החיסונים לחתול, ובאותה נשימה גם את המחלות העיקריות מהן סובלים חתלתולים וחתולים. דוגמה לכך היא מחלה ויראלית שעלולה לפגוע בכל מערכת החיסון במיוחד בכדוריות הלבנות. המחלה גורמת לשלשולים, הקאות ותמותה. חתולים בוגרים סובלים לא מעט מתולעים. גם פרעושים היא תופעה ממנה סובלים חתולים, וכאן כבר מדובר בהיגיינה טובה ולא בחיסונים שחשובים גם כנגד חתלתלת שעלולה לגרום לתמותה, ומחלות נשימה שפוגעות בעיקר בחתלתולים.

החתול עוד לא מחוסן ? זה הזמן לפנות אלינו!

בסופו של דבר, חיסונים הם חלק חשוב בבעלות אחראית על חיות מחמד, והם חיוניים להגנה על החתול שלך ממגוון מחלות וזיהומים. תפנו למרפאה שלנו למידע נוסף אודות החיסונים, מתי יש צורך לבצע אותם, את המחירים ועוד. התייעצות קצרה עם הוטרינרים של בילינסון לחיות וציפורים תעזור לך להבין איזה חיסונים הכי מתאימים לחתול שלך. אנו נביא בחשבון את גזע החתול, הגיל ומצבו הרפואי ונבחר יחד איתך את החיסון והטיפול הרצוי עבורו. מלבד יחס אישי ומלטף לכל חתול, אנחנו גם מתחייבים לזמינות גבוהה ומחירים נוחים.

דילוג לתוכן