חיסונים לכלבים

חיסונים לכלבים הם חלק חשוב בבעלות אחראית על חיות מחמד ותפקידם לסייע בהגנה על הכלב שלך מפני מחלות שונות. 

חשוב להתייעץ עם וטרינר כדי לקבוע אילו חיסונים מומלצים לכלב הספציפי שלך. כמה חיסונים נפוצים שעשויים להינתן לכלב כוללים חיסון משושה, חיסון נגד כלבת וטיפול וזריקה נגד תולעים. חיסון נגד כלבת הוא  חובה בישראל, אז צריך להתייחס אליו כחלק בלתי נפרד מההוצאות על הכלב.

בנוסף לחיסונים אלו, ישנם גם חיסונים נוספים שעשויים להיות מומלצים בהתבסס על גיל הכלב, אורח חייו וגורמים נוספים.

לדוגמה, כלבים שמבלים זמן רב בחוץ או שחיים באזורים עם סיכון גבוה למחלות מסוימות עשויים להזדקק לחיסונים נוספים כדי להגן מפני מחלות אלו.

חשוב לעקוב אחר לוח החיסונים המומלץ על ידי הווטרינר שלך כדי להבטיח שהכלב שלך מוגן לחלוטין מפני מחלות. זה עשוי לכלול זריקות דחף כל שנה כדי לשמור על מערכת חיסון תקינה.

חיסונים לכלבים

חיסונים לגורים

החיסון הראשון לגורים ניתן לגור בן 6 עד 8 שבועות. חיסון ראשוני זה הוא בדרך כלל חיסון משולב המגן מפני מספר מחלות שונות.

גורים נולדים עם חסינות מסוימת למחלות, שהם מקבלים דרך החלב מהאם ב48 השעות הראשונות לאחר ההמלטה. חסינות זו דועכת  תוך כשלשה וחצי חודשים., מה שהופך אותם לפגיעים יותר לזיהומים. זו הסיבה שחשוב להתחיל את החיסונים כבר בגיל צעיר.

חיסון ראשון לכלב

בנוסף לחיסון הראשוני, חשוב לטפל בכלב גם באמצעי בריאות מונעים נוספים, כגון בדיקות סדירות, מניעת פרעושים וקרציות ומניעת תולעת הושט. התייעצו עם הוטרינר לטיפול הרצוי. בדרך זו אפשר להבטיח שהגור שלך יישאר בריא ושמח.

טבלת חיסונים נפוצים

סוג החיסון

מאפיינים

חיסון משושה לכלב

מגן מפני שש מחלות נפוצות אצל כלבים. מחלות אלו עלולות להיות חמורות ואף קטלניות

חיסון כלבת לכלב

נדרש על פי חוק בישראל ומגן מפני כלבת, מחלה ויראלית הפוגעת במערכת העצבים המרכזית ומועברת באמצעות נשיכות של בעלי חיים נגועים.

חיסון תילוע לכלב

מגן מפני סוגים שונים של תולעים שעלולות להדביק כלבים, כולל תולעים עגולות, תולעי קרס ותולעי סרט. תולעים אלו עלולות לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כולל אנמיה ותת תזונה

הביקור אצל הווטרינר יהיה נעים יותר גם לחבר על ארבע

התייעצות קצרה עם הרופאים של בילינסון לחיות וציפורים – תעזור לך לתאם חיסונים לכלבים מהר וביעילות.

אנו מעניקים יחס אישי לכל אחד ואחת, כולל לחבר החדש על ארבע, ויכולים ללוות את המשפחה המורחבת שלך בתהליך ההתבגרות וההתפתחות. אצלנו מבצעים את החיסונים תוך שמירה על סטנדרטים רפואיים מחמירים והיגיינה, וגם מגלים גמישות וזמינות לכל שאלה.

רוצה לתאם ביקור במרפאה של בילינסון לחיות וציפורים? תפנו אלינו עכשיו דרך הטלפון או השאירו פרטים באתר.

דילוג לתוכן