מה צריך לדעת על כלבה בהריון

כאשר כלבה נמצאת במצב הריון, חשוב לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות על מנת לטפל בה כהרף עין ולוודא שהיא מקבלת את הטיפול המתאים למצבה הפיזיולוגי המיוחד. במאמר הבא נרכז עבורכם נקודות חשובות לטיפול בכלבה בהריון, בדיקות שניתן לבצע ותשובות לשאלות נפוצות.

הגיל שבו כלבה יכולה להיכנס להריון משתנה בהתאם לגזע וגודל שלה. בדרך כלל כלבים מגזעים קטנים יכולים להרות החל מגיל שישה חודשים, לעומת כלבים מגזעים גדולים יותר שיכולים להרות החל מגיל שנה ויותר. מומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני, לבדוק האם הבריאות של הכלבה מאפשרת הריון או שיש צורך לחכות או לבצע בדיקות ליתר ביטחון.

סימנים נפוצים לכלבה בהריון הם:

1. עלייה במשקל – תסמין מאוד נפוץ בבעלי חיים. שינויים בהרגלי האכילה של חיות המחמד שלנו הם בדרך ככל הדבר הראשון ששמים לב אליו.

2- שינויים בהתנהגות – הכלבה החלה להתנהג באופן שונה וחריג? הפכה להיות חברותית ורגועה יותר? נחה הרבה ולא רודפת אחריכם כמו שהייתה עושה בדרך כלל? ממליצים לבדוק את האפשרות שהיא מצפה לגורים קטנטנים!

3. שינויים פיזיים (גופניים) – את השינויים האלו תוכלו לראות בשלב יותר מתקדם, לדוגמא שינויים בפטמות ובבטן הגדלה. אנחנו ממליצים לפנות לוטרינר ולבדוק שבאמת מדובר בהריון ולא בבעיה כלשהי.

זמן ההריון של הכלבים קצת בהרבה משל בני האדם. מדובר בתקופה של 58 – 68 ימים (במידה ואין סיבוכים).

טיפול בכלבה בהריון

טיפול בכלבה בהריון

חשוב מאוד לטפל בכלבה בהריון, במהלך ההריון עצמו, במהלך הלידה ואחריה! אל תהססו לפנות לעזרה לוטרינר ולהתעייץ בכל שעה איך הלקל על חיית המחמד שלכם ולדאוג שהגורים יצאו בריאים וחזקים.  אנחנו ממליצים לבוא לכמה טיפולים שגרתיים, כמו אולטרסאונד לכלבים כדי לגלות בכמה גורים מדובר, בדיקות דם לכלבים ולהתייעץ איתנו לגבי התזונה הנכונה וגם תהליך הלידה. במרפאה שלנו תקבלו ליווי צמוד ומקצועי.

פעילות גופנית ותזונה

נקודה חשובה נוספת היא לזכור שלמרות ההריון חשוב לצאת לטיולים קצרים עם חיות המחמד. פעילות גופנית קצרה ולא אינטנסיבית יכולה לעלות את מצב הרוח ולשפר את הבריאות של הכלבה. כמובן לתת לה לנוח הרבה לאחר מכן. במיוחד בזמן ההריון הקפידו על תזונה טובה! תבדקו איתנו לגבי תוספי תזונה מומלצים בהריון ולאחר הלידה.

למאמרים נוספים
היפוך קיבה אצל כלבים

היפוך קיבה אצל כלבים

היפוך קיבה (Gastric Dilatation and Volvulus – GDV) היא תופעה חמורה ומסכנת חיים אצל כלבים, במהלכה מתרחשת התרחבות חריגה של

גזירת ציפורניים לכלבים

גזירת ציפורניים לכלב

גזירת ציפורניים היא חלק חיוני בטיפוח כלבים, הרבה מעבר ליופי בלבד. מדובר בהליך שחשוב גם לבריאותו של הכלב וחלק מהותי

סירוס כלב

סירוס כלב – כל מה שחשוב לדעת

פגיעה בכלב, עידוד תוקפנות ועוד מיתוסים רבים נקשרו לפעולה כירורגית זו. בפועל, מדובר על השפעה חיובית וטובה לטווח הקצר והארוך.

דילוג לתוכן